Akrobat Kol

02.03.2023
15
Akrobat Kol

Akrobat kol, genel olarak endüstriyel ortamlarda kullanılan ileri teknoloji ürünlerdir. Bulunduğu ortamda lokal emisyon sağlamaktadır. Amacı ortamda bulunan duman, toz ve zararlı gazların zararlarını önlemektedir.

Akrobat kol olarak bilinen sistem yüksek emiş gücüne sahip bir aspiratör türüdür. Esnek bir hortumu bulunan hareketli kol filtre görevi üstlenmektedir. Kaynak tezgahı emişi sayesinde kaynak operatörünü kanserojen özelliği yüksek dumanın etkisinden korumaktadır.

 

Akrobat Kol

 

Emiş davlumbazı olarak tanınan akrobat kol, hidrolik pistonlu duvar- destek sistemine sahiptir. Çalışma alanlarında oluşabilen, zararlı tozlar, talaşlar ve gazların etkisinden kişileri koruyabilen akrobat kol filtreleme özelliğiyle ortam havasını sağlığa uygun hale getirmektedir.

Kaynakçıları çapakların zararlarından kaynak tezgahı emişi özellikli akrobat kol korumaktadır. Hareketli kol olarak bilinen Flex hortum hidrolik piston veya yaylı sistem masa- duvar gibi bir yere sabitlenmektedir. Akrobat kol olarak bilinen özellikle ciğerlerin korunmasında büyük fayda sağlamaktadır.

Bir tür davlumbaz işlevi gören akrobat kol üretim özellikleri bakımından son derece güvenlidir. Lokal emisyon sağlayan bir sistem olarak bulunduğu ortamdan zararlı maddeleri uzaklaştırmaktadır. Kaynak tezgahı emişi kaynak sırasında çıkan dumanlara karşı en güvenli önlemdir.

IMG 5669

Akrobat Kol Nerede Kullanılır?

 

Endüstriyel ortamlarda kullanılarak aspiratör işlevi gören hareketli kol çelik telli destek çerçevesiyle kullanılmaktadır. Siyah egzoz hortumu sayesinde istenen yere kurulabilme özelliğine sahiptir. Lokal emisyon özelliğiyle bulunduğu bölgede maksimum güvenli hava sağlamaktadır. Kaynak tezgahı emişi sayesinde operatörler için yüksek güvenlik kazandırmaktadır.

Lokal emisyon özelliği ortam havasını güvenli hale getirmektedir. Hareketli kol egzoz hortumları siyah olarak üretilmektedir. Şık ve dekoratif lokal emisyon gücü yüksek, kurulumu kolay bir sistem olarak İSG standartlarında hava sağlamaktadır. Kaynak tezgahı emişi sayesinde kaynak dumanının etkisi minimize edilmektedir. Akrobat kol kullanım alanları olarak tanınan endüstriyel alanlar;

 

Gıda sanayi,

Kaynak tezgahı emişi gereksinim alanı,

Metal sanayi,

Otomotiv sanayi,

Seramik sanayi,

Tekstil sanayi gibi sıralanabilmektedir. En yakın hareketli kol tedarik adresi fonhavalandirma.com olarak çalışmaktadır.

IMG 2875

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Paylaş
Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.