Toz Toplama Sistemleri

10.06.2022
326
Toz Toplama Sistemleri

Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri Hesabı, Sulu, Ev için, Fabrika Toz Toplama Sistemleri Ankara, İzmir, İstanbul başta olmak üzere tüm ülkede hizmetlerimiz devam etmektedir.

Toz toplama işlemi ilaç gıda, plastik, metal, ambalaj, seramik tesisleri, lastik üretimi, ve kağıt imalatları gibi endüstriyel tesislerde çıkan zararlı tozları lokal bir ünitede toplar.  Üretim anında ortaya çıkan kötü ve zararlı tozları, tanecik boyutu, cinsi, kütlesi gibi özelliklere ayırarak filtreleme işi yapar.

Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri

Endüstriyel iş merkezlerinde üretime bağlı çıkan tozları cinsine göre filtreleme görevi görür.  Bu tozlar hem çevreyi hem çalışanların sağlığını tehdit etmektedir.  Özellikle insan sağlığı için havada yayılan tozun toplanmaması gerekmektedir. Bu sistemler kirli havayı filtreleyerek zararsız bir şekilde atmosfere yayılmasını sağlar.  Bu durumda havanın temizlenmesi çalışan personelin de verimliliğinin artmasına neden olur.

Toz toplama Sistemleri Çalışma Prensibi

Toz toplama sistemlerinin çalışma prensibi havadaki 2 makrondan büyük toz taneciklerinin nerdeyse hepsini hızlı ve verimli bir şekilde filtrelemektir.  Toz ile yüklü hava ağır partikülleri çeken hazneye girer.  Daha hafif partiküller ise hava akımında sıkışıp filtre torbalarına yükselir.  Temizlenen hava dışarı verilir.  Temiz havanın kuvvetli bir hava akışı olur.

Toz Toplama Sistemler Fiyatları

Toz toplama fiyatları türüne, boyutuna, malzemesine, ikinci el veya sıfır olmasına göre fiyatları değişiklik göstermektedir.   Genel olarak 3 bin Türk lirası gibi bir fiyattan başlayıp 40 bin Türk lirasına kadar artmaktadır. Bazı firmalar ise fiyatı gizli tutup fiyat sormanızı isterler. Bunların fiyatı ise genelde daha pahalı olmaktadır.

Tekstil Toz Toplama Sistemleri

Tekstil toz toplama  en büyük özelliği, üretim salonlarındaki verimsiz havayı alıp çalışanlara kaliteli çalışma ortamı hazırlamaktır.  Çalışma esnasında oluşan yoğun toz ve telef döner filtre ve otomatik gezen tekstil toz toplama sistemleri ile temizlenir.  Bu şekilde yoğun toz partikülleri taşıyan hava filtreler yardımı ile temizlenir ve ortam ferahlar.

Seyyar Toz Toplama Sistemleri

Seyyar toz toplama, manuel toz toplama sistemi olarak tabir edilebilir.   Bu şekilde de tozlu, talaşlı üretim yapılan yerlerin toz sistemi temizlenir.  Bu tarz makinelerin 3 adet toz çekici adaptörü bulunmaktadır. Bunlardan biri ise yerden emilim sağlar.  Bu tarz makinelerin asıl amacı düşük maliyet sağlamak ve bütçeden tasarruf etmektir.

Toz Toplama Makinesi

Toz toplama makinesi zararlı tozları ortadan kaldırmaya yarar. Zararlı tozları bir ortama aktarıp filtreleme ve temizleme işlemini yapar. Günümüz endüstrisinde en büyük ihtiyaçlarındandır. Önemli olan tozun daha fazla yayılmadan toplanabilmesidir. Toz toplama makineleri de bu görevi üstlenirler. Bu yöntem vasıtası ile ortamdaki kirli, tozlu hava azaltılır ya da ortam tozsuzlaştırılır.

Havalandırma Toz Toplama Sistemleri

Endüstriyel ortamlarda veya insanların hareketlerinden kaynaklı toz çıkması mümkündür. Bu tozlar da çalışma ortamının kalitesini düşürdüğü gibi çalışmayı da zorlaştırır. Havalandırma toz toplama bunun için vardır. Havalandırma ortamı sağlayarak ortamdaki tozları ve zararlı havayı bitirmeyi hedefler.  Sadece toz için değil buhar ve duman için de bu durum geçerli olabilmektedir.

Ev İçin Toz Toplama Sistemleri

Bazı evlerde anormal derecede toz olabilmektedir. Bunun sebebi çevre ortamın içeri toz alıma aşırı müsait olması olabilir. Bunun haricinde evde toz yok zannetsek bile aslında tozlar her yerdedir ve asla bitmez. Buna önlem amaçlı evler için toz toplama sistemleri devreye girer.  Tozu emerek temiz havalı, tozsuz bir ortam sağlar.

Toz Toplama Sistemleri (Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep)

Toz toplama sistemleri siklon filtreli, titreşim motorlu filtreli, sulu filtreli, mobil filtreli, yağ dumanı ve buharı filtreli gibi özel imal edilen toz toplama sistemleri mevcuttur. Bu sistemlerin kullanımı ile elde edilmek istenen maksimum tozsuzlaştırmayı sağlamaktır. Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’deki tüm şehirlerde bu sistemlerin kurulumu, servisi, tamiri mevcuttur.

Toz Toplama Sistemleri Hesabı

Toz toplama sistemlerinin filtre oluşumu bazı malzemelerden oluşmaktadır. Filtre torbası, kumaş ve kartuştan oluşur. Bunun haricinde bir toz toplama sisteminde mutlaka fan, kompresör, zamanlayıcı birimi bulunmalıdır. Filtre temizleme cihazları filtreyi temizlemekte önemli bir etkendir. Deşarj cihazları da mutlaka bulundurulmalıdır. Toz toplama hazneleri daha iyi toz çekim gücü yapabilmesi için düzenli bir şekilde temizlenmelidir.

Fabrika Toz Toplama Sistemleri

Fabrika toz toplama, asıl hedef solunum kalitesini yükseltmek ve termal hava şartlarını iyileştirmektir. Yetişkin bir insanın saatte 30 metreküp havaya ihtiyacı olduğunu varsayarsak fabrika çalışanları için bu olanağı sağlamak çok önemlidir. Bu toz toplama sistemleri ile saatte 2-3 defa havalandırılmış kadar ferah hissedilecek ortam oluşturulmaktadır. Sadece hava değil sıcaklık ve nem kalitesine de dikkat edilmelidir.

Sulu Toz Toplama Sistemleri

Sulu toz toplama, çoğu zaman en iyi toz toplama aracı olarak kabul edilir.  Yüksek verimli, düşük bakım masrafı olan, az su kullanımı olan bir sistemdir.  Özellikle buharlı, yağlı ve kıvılcımlı ortamlarda daha çok tercih edilir ve iş kolaylığı sağlamaktadır. Az su kullanımı olduğu için temizliği kolaydır.

Ahşap Toz Toplama Sistemleri

Zımparalama, testere ile kesme gibi işlemler ahşap işleme olup, yüksek miktarda toz çıkarır. Bu tozlar insan sağlığına zararlı olacağı için solunum yollarına karışmadan temizlenmelidir. Bu durumda ahşap toz toplama devreye girmektedir. Toz toplayıcılarının tek görevi tozu temizleyip, temiz bir hava sunmak değildir. Aynı zamanda işyerlerinde iş kalitesini ve çalışanların işini kolaylaştırmaya yönelik işe yarar.

Fon Air Havalandırma Sistemleri şirketimiz toz toplama alanında da hizmetlerine devam etmektedir. Müşterilerimizi memnun etmek ve kaliteli ürünler sunmak için Ar-ge çalışmaları yapmaktayız. Bizi hemen arayarak bilgi alabilirsiniz.

https://tr.pinterest.com/fonhavalandirmasistemleri/

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Paylaş
Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.