Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

28.09.2022
7
Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı hakkında bilgi ve hizmet almak için doğru adrestesiniz.

Isı geri kazanım cihazları kullanımı giderek artan ve iş yerleri, endüstriyel alanlar dışında evlerde de sıkça kullanılan önemli cihazlardan biri konumundadır. Bunun en önemli nedeni, sanayileşme sonucu oluşan kirli havaya karşı insanların daha temiz ve ferah bir havaya özellikle de kapalı alanlarda ihtiyaç duymasıdır.

Isı geri kazanım cihazı, kapalı alanlarda yüksek hava kalitesi elde edilebilmesi noktasında en gelişmiş teknolojiyi kullanan bir tür havalandırma sistemi olarak tanımlanabilir. Bunun yanı sıra diğer havalandırma sistemlerinden ayrılan özelliği ise bu işlemi gerçekleştirirken yüksek bir enerji tasarrufu sağlıyor olmasıdır.

Isı geri kazanım cihazları, kullanıcılara birçok alanda birden fazla avantaj sağlamaktadır. Cihaz içerisine alınan kirli hava bu cihazda geri kazanım plakaları ile bir nevi temizleme işlemine tabi tutarak havanın temiz olarak yeniden aktarılmasını sağlar. Bu sayede ısı geri kazanım işlemi gerçekleşmiş olur. Buna ek olarak ısı geri kazanımının kullanımı büyük bir enerji tasarrufu da sağlar. Isı geri kazanım cihazları, yalnızca tek bir mevsimde değil 12 ay boyunca sürekli olarak kullanılmalıdır. Bunun nedeni her mevsimde temiz hava ihtiyacının özellikle de kapalı alanlarda çok daha fazla olmasıdır.

Isı geri kazanım cihazı ev ortamında da sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat özellikle endüstriyel ve ticari alanlarda büyük ve havasız mekânların bulunması kesinlikle çok daha fazla temiz hava ve ısı dengesi ihtiyacını beraberinde getirir. Bu sebeple özellikle bu gibi toplu ve geniş alanlarda ısı geri kazanım cihazları üst düzeyde kullanıma ulaşmalıdır.

Uygulama alanı olarak değerlendirildiğinde özellikle ofisler, residans binaları, plazalar, süpermarketler, hastane ve okullar, alışveriş merkezleri, spor salonları ve restoranlar ısı geri kazanım cihazlarının kullanım alanları içerisinde en uygun alanlar olarak belirlenmiştir.

Isı geri kazanım cihazları, ince ve kompakt tasarımı sayesinde bakım ve uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Isı ve ses izolasyonuna sahiptir. Bu sayede çalışma esnasında bir rahatsızlık söz konusu olmaz. Kademeli ve oransal çalışma sistemi ile fazla ve gereksiz ısınmanın önüne geçmektedir. İstendiği takdirde dış hava sensörü ve iç hava kalite sensörü de eklenebilmektedir.

Isı geri kazanım cihazları ekipman olarak içerisinde birden fazla parça ve malzeme barındırır. Bu temel malzemeler, cihazın tam ve doğru çalışması açısından önemlidir. Bunlar; ısı geri kazanım eşanjörü, taze hava fanı, egzoz fanı, taze hava filtresi, egzoz filtresi, taze hava filtresi servis kapağı, elektronik kart, kanal bağlantı boğazı, egzoz fan ve filtre servis kapağı, taze hava fan ve filtre servis kapağıdır.

Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

Ev Tipi Geri Kazanım Cihazı, taze ve temiz havaya ekstra ihtiyaç duyan bütün evlerde kullanılmakta olan ısı geri kazanım cihazlarıdır. Evlerde ısı geri kazanım yapılması evin ısınma ve soğuma yükünü azaltmakta ve bunu da büyük bir enerji tasarrufu sağlayarak yapmaktadır. Oldukça sessiz çalışması nedeniyle evlerde herhangi bir rahatsızlığa da sebebiyet vermemektedir. Standart tipteki ev tipi ısı geri kazanım cihazlarının yanında ek olarak üç kademeli hava debisi ve hız anahtarı da gönderilmektedir. Bu da kullanıcılara rahat ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

Ev tipi ısı geri kazanım cihazı, ters akışa sahip reküperatör aracılığıyla yüzde yüze yakın bir verimlilik sağlamaktadır. Özellikle evde kullanıma uygun olabilmesi için akustik izolasyon sistemi kullanılarak sessiz fan ile çalışmaları için ekstra özen gösterilmiştir. Otomatik defrost özelliği ise her mevsimde her alanda çalışabilmesi noktasında büyük yarar sağlamaktadır. Entegre filtre izleme sistemi de filtrelerin kirlilik kontrolünü sağlayarak daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanımı amaçlar niteliktedir.

Havalandırma Sistemleri sektöründe öncü olan firmamızı arayarak Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı projelerimiz hakkında bilgi  ve hizmet alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/fonhavalandirmasistemleri

https://www.instagram.com/fonhavalandirma

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Paylaş
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.