Sulu Filtre Sistemleri

25.07.2022
354
Sulu Filtre Sistemleri

Sulu Filtre Sistemleri, Sulu Baca Filtresi Fiyatları, Sulu Sistem Baca Filtresi, Sulu Baca Filtresi Nasıl Yapılır? Sulu Filtre Nedir? Sulu Filtre Nasıl Çalışır? 

Sulu Filtre Sistemleri

Sulu filtre sistemleri, sulu baca filtresi veya sulu sistem olarak adlandırılır. Bu sistemler su kullanarak kirli havayı arındırmaya yarar. Bu sistemlerin düzgün ve verimli çalışabilmesi için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Filtre sistemlerinin endüstriden tutun fırın bacalarına kadar geniş kullanım alanları mevcuttur.

Sulu filtre sistemleri sadece kötü havayı almakla kalmaz aynı zamanda işletmede çalışmakta olan kişilere kaliteli çalışma ortamı sunar. Endüstriyel çalışma alanlarının yapmış olduğu kirlilik oldukça fazladır ve bu kirliliği önlemek için sulu filtre sistemleri kullanılmalıdır.

Sulu Filtre Nedir?

Sulu filtre kimyasal içeriği olmadan etrafa kötü ve istenmeyen kokular yayan işletmelerde kullanılan havalandırma sistemidir. Alışveriş merkezi gibi insan yoğunluğunun çok olduğu alanlarda kullanılır. Sağlıklı bir hava akımı sağlamak için şarttır. Sulu filtre, kirli havayı çökertmek için vardır. Filtre içinde bulunan fıskiyeler, püskürtme ile suya partikülleri karıştırır.  Hapsolan partiküller kanalizasyona aktarılır. Sulu baca filtreleri 20 mikron üzeri partikülleri filtrelemek için uygundur. Bu yüzden, daha düşük partikül boyutuna sahip kirleticileri arındırmak için elektrostatik filtre kullanılmalıdır.

Dumandaki kükürt dioksit oranını ayarlar.  Sulu filtrenin devlet binalarında kullanımı zorunludur.  TSE standartlarına uygun olmalıdır.  Sulu filtre çevreyi temiz tutar. Karbondioksit oranını temizler ve soluduğumuz havayı yüzde 90 temiz tutar. Su tüketimi minimum seviyededir. Bu nedenle sıkça tercih edilir. Sulu filtre sisteminin verimli çalışması için yeterli miktarda içerisinde su bulundurması ve yeterli miktarda püskürtme yapması gerekmektedir.

Sulu Filtre Nasıl Çalışır?

Sulu filtre sisteminin nasıl kurulacağı ve nasıl çalıştığı hakkındaki sorular da merak edilmektedir. Öncelikle cihazın kurulacağı nokta düz olmalıdır. Temiz su bağlantısı sağlanmalıdır. Genelde şebeke suyu tercih edilmektedir. Mutlaka elektrik panosu yapılmalıdır ve panoda sigorta termik vs. bulunmalıdır.

Elektrikli açma kapama anahtarı mutlaka bulunmalıdır. Kesinlikle susuz çalıştırılmamalıdır hatta susuz deneme bile yapılmamalıdır. Yanma meydana gelmesi yüksektir ve tehlikelidir. Tüm ayarlar ve su seviyesi mutlaka kontrol edilmelidir.  Suyun bulunduğu bölge ve motorunun soğukta donmasına karşı önlem alınmalıdır.

Tüm bu yapılan kurum aşamalarından sonra çalıştırma kısmına gelelim.  Öncelikle elektrik ve su bağlantısı kontrol edilmelidir. Cihazın içerisinde motora zarar verecek etken olup olmadığı kontrol edilmelidir. Cihazın suyu gerekli miktarda doldurulmalıdır. Su seviyesi için vanalar kontrol edilmeli ve asla susuz çalıştırma yapılmamalıdır. Kontrol yapağı açık ise kapatılıp cihaz çalıştırılabilir.

Sulu Baca Filtresi Fiyatları

Sulu baca filtresi için hem kurulum hem de ürünün kendi ücreti alınmaktadır. Filtrenizin sağlam ve düzgün kurulduğundan emin olmak için seçtiğiniz firmanın ve ürünün kalitesine de dikkat etmelisiniz. Sulu baca filtrelerinin paslanmaz ve çelik olduğundan emin olmalısınız.

Filtre fiyatlarına ortalama olarak bakıldığında 10 bin Türk lirası ile 40 bin Türk lirası arasında değişmektedir. Kalitesine göre çeşitleri mevcuttur.

Sulu Sistem Baca Filtresi

Kömür ve fuel-oil gibi yüksek kükürt içeren yakıtların kullanıldığı yerler ve duman gazlarının kükürt dioksit seviyesini belirlemeye yarar.  Filtrelerin içindeki paslanmaz sistem ile partiküllü atıklar süzülerek çökeltme tankına yönelir.  Filtre sistemi düzenli olarak temizlenmelidir. Topladığı partiküller sulu baca sisteminde kalıntıya sebep olabilir.

Sulu Baca Filtresi Nasıl Yapılır?

Sulu baca filtresinin yapımında öncelikle baca borusunun çıkış kısmına filtre aparatı takılır. Daha sonra kazan gücüne ve yakıtın türüne göre filtre ebatı seçilmelidir. Çünkü cihazdan cihaza filtre ebatları ve türü değişiklik göstermektedir.

Su girişi ve tahliye borusu takıldıktan sonra tamamlanmıştır. Bacanın yanma riskini de bu şekilde en aza indirmiş olmaktasınız. Gerekli bakımların devamlı olarak yapılması gerekmektedir. Bu şekilde cihazdan daha iyi verim almış olursunuz.

Fon Air Havalandırma Sistemleri şirketimiz Sulu Filtre Sistemleri alanında da hizmetlerine devam etmektedir. Müşterilerimizi memnun etmek ve kaliteli ürünler sunmak için Ar-ge çalışmaları yapmaktayız. Bizi hemen arayarak bilgi alabilirsiniz.

https://tr.pinterest.com/fonhavalandirmasistemleri/

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Paylaş
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.