Dumansız Baca ve Elektrostatik Filtre

25.02.2023
159
Dumansız Baca ve Elektrostatik Filtre

Dumansız Baca

 

İş yerlerinde duman ve koku problemi çok büyük bir sorun olmaktadır. Duman ve koku sorunu yaşamadan çalışmak da son derece mümkündür. Duman ve kokudan kurtulmak için de elektrostatik filtre en iyi çözümlerden biri olmaktadır. Gıda ürünlerinin pişirilmesi süreçlerinde meydana gelen duman ve kokunun tutulmasının yanında endüstriyel tesislerde de meydana gelen yağ buharının filtrelenmesinde oldukça etkilidir.

 

Elektrostatik filtrelerimiz, genelde %0,3 mikron ve de çok daha büyük partikülleri %99’a kadar filtrelenmektedir. Görünür duman da havadan tamamen ayrıştırılmakta ve kullanılacak olan karbon veya ozon bazlı ek filtreler sayesinde rahatsız edici kokuların önüne geçilmektedir. Bu şekilde dumansız baca uygulaması son derece başarılı olmaktadır.

 

Elektrostatik Filtre Nedir?

 

Genelde havada bulunan toz, kum, duman ya da yağ gibi partikülleri çok yüksek voltaj kullanarak, korona deşarjı yöntemi ile havadan ayrıştıran sistemlere elektrostatik filtre denilmektedir. Üretim süreçlerinde de meydana gelen yağ dumanı ve istenmeyen kokuları, makine ve ürünlerin kalitesini etkilediği gibi, çalışanların ve çevrenin sağlığı için de ciddi riskler meydana getirmektedir.

aaaaa1 1

 

Elektronik Filtreye Neden İhtiyaç Duyulur?

 

Genelde çok geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünümüz, dumandan ve kokudan sorun yaşayamayacağınız bir şekilde kullanılmaktadır.

 

-Koku ya da duman sorunu yaşanan alanlarda.

 

-Duman ve kötü kokudan şikayet aldığınız zaman.

 

-İşletmeniz kapanma riski taşıdığı zamanlarda.

 

-Dumansız ve koku olmayan temiz ve hijyenik bir alan yaratmak istediğiniz zaman kullanıma uygun olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

 

 

Elektrostatik Filtrenin Kullanım Alanları

 

Elektrostatik filtreler genel olarak tüm işlevlerini tüm endüstriyel alanlarda, laboratuvar alanlarında, gıda üretim alanlarında, yemekhane hizmetlerinin yapıldığı alanlarda, sigara içme odalarında ve kafeteryalarda kirliliğe sebep olan duman ve kokunun istenmediği bütün mekanlarda dumansız baca sistemi ile doğru bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Elektrostatik filtreler; duman ve kokuyu filtrelemek için her alanda kullanılır. Yağı, dumanı, toz ve kokuyu çok sağlam ve etkili bir şekilde filtreler. Kanallarda ve bacalarda yağ birikmesini de engeller. İstenmeyen duman ve kokudan kişileri kurtarır. Çevreyi rahatsız etmeden çok yüksek kapasitede çalışmaya da olanak sağlar. İş güvenliğini ve müşteri memnuniyetini de büyük oranda arttırır. Kolay temizlenen filtreleri sayesinde de uzun yıllar çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Resmi kurumların talep etmiş olduğu teknik şartlara da tam anlamı ile uygundur.

 

Dumansız Baca Özellikleri

 

Elektrostatik filtreli hava temizleyicilerimiz sayesinde gıda ya da endüstriyel dumanları yakalayabilme konusunda; solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularını gidermede %99 etkili bir çözümdür. Hava temizleme tesisleri ihtiyaçlarına göre tasarlanan bütün bu ürünler tamamen çözüm odaklı bir şekilde üretilmektedir. Santrallerimiz de hizmet yeterlilik belgelerine sahip olmaktadır. Elektrostatik filtre hava temizleme tesislerimizin tüm ekipmanları uzman mühendislerimiz tarafından projelendirildikten hemen sonra, uzman imalatçı personelimiz tarafından CNC makineler kullanılarak, imal edilmektedir. Genelde kullanımının pek çok faydası bulunmaktadır.

 

Dumansız Baca Faydaları

 

Kirli dumanı ve kokuyu temizlemekte ve atmosfere temiz hava vermektedir. Bu şekilde de hava kirliliğini de önleyerek işletmeleri duman, koku, hava kirliliği gibi sorunlardan kurtarır. Dumansız baca filtresi ile sıfır duman, sıfır koku oluşmaktadır. Genel olarak fırın, restoran, kebapçı gibi bütün işletmelerin vazgeçilmez bir parçası haline gelen dumansız baca sistemleri davlumbazdan çıkan borunun üzerine monte edilir ve havadaki partiküller, kirli hava bu şekilde temizlenir.

Dumanın yoğunluğuna bağlı olarak da püskürtme sistemi çoğaltılmakta, metal ve karbon filtre destekleri ile bacadan koku, duman ve buhar kaçması önlemektedir. Aynı zamanda sistem davlumbaza çok yakın monte edildiği için de baca yangını riskini de sıfıra indirmektedir.

 

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Paylaş
Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.