Havalandırma Bağlantı Ekipmanları Elemanları

29.09.2022
36
Havalandırma Bağlantı Ekipmanları Elemanları

Havalandırma Bağlantı Ekipmanları Elemanları, Havalandırma sistemlerinin kurulumu noktasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ekipmanların tam ve eksiksiz olarak yerleştirilmesidir. Çünkü en ufak bir ekipman eksikliği ya da sorunlu bir malzeme kullanımı, havalandırma sisteminin gerektiği gibi çalışmasına engel teşkil etmektedir. Bu noktada önem taşıyan ekipmanlar, bağlantı elemanlarıdır. Havalandırma bağlantı ekipmanları, havalandırma sistemlerinin en önemli gereçlerindendir.

Havalandırma Bağlantı Elemanları

Rot: Genellikle askı ekipmanları içerisinde de değerlendirilir. Hava kanallarının monte işlemleri sırasında bağlantı ekipmanı olarak kullanılır. Kullanılacak olan alana ya da malzemeye göre boyutları ve çeşitleri farklı olabilmektedir. Çinko olmaları nedeniyle paslanmaz özelliktedirler.

Civata ve Somun: Perforjeler ve rotlarla birlikte kanal askı elemanı olarak kullanılırlar. Kullanım amaçlarına ve ihtiyaca göre boyutları farklılık gösterebilir. İhtiyaç anında temin edilmesi oldukça kolay olan parçalar arasındadırlar. Çoğu zaman havalandırma kanalı flanş montajı için kullanılırlar.

Köşebent: 20 mm ile 30 mm arasında değişen enlerde olmaktadırlar. Flanşlarla uyumlu olarak üretilmektedirler. Köşelerde kullanıma uygun olan köşebentler, flanşlar ile kurulacak olan bağlantının sağlam ve hatasız olması noktasında önemli ekipmanlar arasında yer alırlar.

Conta: Hava kanalı ve flanş birleşim noktaları arasında kullanılır. Hava kaybını önlemek adına yapılan uygulamaların ekipmanlarından biridir. Conta, kauçuk bir malzemenin çift taraflı bant ile kaplanması sonucu ortaya çıkmıştır.

Klips: Klipsler, özellikle flanşlar için uygun olarak üretilirler. 20, 25 ve 40 mm olarak üç farklı boyutta bulunurlar.

Havalandırma Sistemleri sektöründe öncü olan firmamızı arayarak projelerimiz hakkında bilgi  ve hizmet alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/fonhavalandirmasistemleri

https://www.instagram.com/fonhavalandirma

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Paylaş
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.