Aksiyel Fan

14.01.2022
34
Aksiyel Fan

Aksiyel fan hızlı hava transferi için geliştirilen cihazlardır. Sıcak ve soğuk hava sirkülasyonu sağlamaktadır.  Ekonomik açıdan daha yaralı olduğu için tercih edilmektedir.  Ürün seçimi yapılırken düşük ses, düşük montaj derinliği, yüksek verimlilik sağlayarak üstün hava akışını oluşturması beklenmektedir.

Aksiyel Fan hizmetimizden faydalanmak için hemen şirketimizi arayın.  0533 269 79 11

Aksiyel fan sisteminde basınç farkı kullanılır. Bu sayede oluşturulan hava eksenel yöndedir. Aksiyel kanatlı olan fanlar, patlayıcı ve parlayıcı madde gerektiren alanlarda da kullanılmaktadır. Fan,  adı üzerinde temizleyici ve havalandırma görevlerinde kullanılan yapıya denir.

Aksiyel Fan Fiyatları

Aksiyel fan Fiyatları; çeşitlerine, kalitesine, yapı malzemesine göre değişmektedir.  Sanayi tipi, geriye eğimli, yatay atışlı, aksiyel aspiratör, eğimli hücreli, soğutma fanlı, alüminyum gövdeli, eğimli kanal gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Fiyatları ise 400 Türk lirasından başlayıp, 12 bin Türk lirasına kadar yükselmektedir. Kalite ve marka da fiyat değişimlerinde etkendir. Bu fanı satın alırken, işinize sağlayacak yararı göz önünde bulundurmalısınız.  Fan çeşidi, fan büyüklüğü de fiyat değişimlerinde etkendir. Tüm bunlara göre fiyat değişimleri yaşanmaktadır.

Sessiz Aksiyel Fan

Bir diğer adı ile silent aksiyel fan sessiz bir fan türüdür. Havalandırma işi yapar. Bu türün 3 farklı modeli bulunmaktadır ve model ve büyüklüklerine göre farklılık göstermektedirler. Tamamı aynı standartlarda değildir. Bu fanların en büyük avantajı sessiz çalışmasıdır. Küçük desibel değeri ile çalışan bu fanlar, ortam izolasyonunu sağlar. Tavan ya da duvarlara kolaylıkla monte edilebilir. Cam yüzeylere sabitlenmesi için özel ekipman gerekmektedir.

https://www.youtube.com/channel/UCCszGGOznWUy1zljnkE2euA

Oldukça sessiz ve pratik yapısı ile ortam havasının dönüşümünü sağlar. Son derece hızlı bir şekilde hava sirkülasyonunu sağlar. Sıcaklık açısından, 40 derece sıcaklığa kadar çıkabilme özellikleri vardır. Sadece soğutma ve ısıtma değil iklimleştirme için de tercih edilebilmektedir. Geneli su sıçramasına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Banyo, mutfak, tuvalet, gibi alanlarda bu fanlar kullanılabilir.  Endüstriyel tesislerde de kullanım için uygundur. Özellikle patlayıcı ve parlayıcı madde yoğunluğunun bulunan ortamdaki   havanın temizlenmesine yardımcı olur.

Aksiyel Fan Çeşitleri

Aksiyel fan ve radyal fanlar birbirine karıştırılmaktadır. Aslında bu ikili birbirinden farklıdır. Bu fanları 3 farklı gruba ayırabiliriz.

  • Pervane Kanatlı
  • Kılavuzlu Silindir
  • Silindir Kanat Tip

Aksiyel fanlar. Montajı kolay fanlardır.  Enerji verimliliği sağlamaktadır.

Pervane kanatlı aksiyel fanlar, alçak basınçlı, yüksek basınçlı ve orta basınçlı ısıtma ve havalandırma sistemlerinde kullanılır.  Klimalarda da kullanılmaktadır. Silindir kanat aksiyel fanlar, orta ve düşük basınçlı ısıtma ve kurutma sistemlerinde kullanılır. Kılavuzlu silindir aksiyel fanlar; alçak statik basınçlı, büyük hava debileri için kullanılır.

Aksiyel Fan Nerede Kullanılır?

Aksiyel fan; havalandırma, egzoz gazı, duman yoğunluğu olan alanlar, tozlu alanlar, yanıcı patlayıcı nitelikteki gazların bulunduğu ortamlar, soğutma kuleleri, asitli ortamlar gibi alanlarda kullanılır.

Endüstriyel tesislerde, yüksek emilim gerek duyulan mutfaklarda, atölye ve dökümhanelerde kullanılmaktadır. Otoparklarda duman tahliye etmesi için kullanılır. Duman tahliyesi yapabilen fanlar yüksek sıcaklığa da dayanabilir.

https://tr.pinterest.com/fonhavalandirmasistemleri/

Fon Air Havalandırma Sistemleri şirketi olarak siz değerli müşterilerimize iklimlendirme, soğutma, havalandırma gibi daha birçok kategoride hizmet sunmanın onurunu yaşıyoruz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Paylaş
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.